دراک بر

بر یکی از عناصر مهم و اساسی در فرآیندهای متابولیکی گیاهان است. بر در فرآیند تقسیم سلولی متابولیسم نوکلئیک اسیدها، متابولیسم کربوهیدرات ها و پروتیین ها، نقش در متابولیسم اکسین، انتقال مواد فتوسنتزی، جوانه زنی و رشد لوله گرده و تشکیل دانه و میوه موثر است.

در مصرف کودهای حاوی بر باید به مقدار نیاز فیزیولوژیک گیاه و حساسیت گیاهان به سطوح مصرف بر توجه داشت. به طور مثال گیاهانی مثل چغندر قند، انگور و آفتاب گردان به مقادیر بالاتری از بر نیاز دارند و حساسیت کمتری به مقادیر مصرف بر نشان می دهند و گیاهانی مثل لیمو و خیار سبز به مقادیر کمتری بر احتیاج داشته و به غلظت بالای بر حساسیت مسمومیت نشان می دهند. بنابراین با توجه به نزدیک بودن حد مسمومیت و کمبود بر در تعدادی از گیاهان مصرف آن ترجیحا با توجه به آزمون آب و خاک و برگ انجام می گیرد.

مقدار مصرف:

به صورت محلول پاشی برای گیاهان زراعی و باغی بر اساس نیاز بین نیم تا دو در هزار

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com